rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna


Miesiąc sierpień w Polsce ma znaczenie ponadczasowe, bo pierwszego sierpnia 1944 roku zaczęło się Powstanie Warszawskie, natomiast ostatniego sierpnia 1980 roku powstała NSZZ „Solidarność".

KAŻDY POLITYK , który podważa sens Powstania Warszawskiego POWINIEN ZGŁOSIĆ SIĘ NA KOREPETYCJE Z HISTORII.

KAŻDY HISTORYK , który twierdzi że Powstanie Warszawskie było porażką POWINIEN ZMIENIĆ ZAWÓD I ZAJĄĆ SIĘ KRYTYKANCTWEM.

DLA KAŻDEGO PRAWDZIWEGO POLAKA POWSTANIE WARSZAWSKIE POZOSTANIE POWODEM DO DUMY I CHWAŁY NARODU.

Gdy widzę w telewizji takich polityków, którzy nigdy w życiu niczym nie ryzykowali, tylko zmieniali poglądy jak kameleony i mają czelność stwierdzać, że 1sierpnia 1944 roku dowództwo AK popełniło błąd i ..."niepotrzebne były potem te ofiary"... to wyłączam telewizor i myślę sobie, że tak mówią tylko głupcy i tchórze.

Gdy słucham w radio takich pseudo-historyków, którzy autorytatywnie mówią, że..." Powstanie Warszawskie było klęską", to przypominam sobie jak właśnie ci historycy podczas strajków w lipcu i w sierpniu 1980 roku występowali jako „autorytety" wyższości PZPR nad „wichrzycielami z Lublina, Gdańska ,Szczecina i całego Pomorza", a w stanie wojennym głosili pogadanki o..." historycznym zwycięstwie Marksizmu-Leninizmu" nad „elementem antysocjalistycznym".

Dochodzę do smutnego wniosku, że we współczesnych mediach prywatnych dominują demagodzy i specjaliści od ośmieszania lub dyskredytacji każdego, kto uważa patriotyzm i Ojczyznę jako wartości najwyższe.

W mediach prywatnych dominuje rozrywka, reklama, skandale i tania sensacja, a wszystko co dotyczy bohaterstwa, chwały, honoru i poświęcenia dla wyższych wartości jest spychane na margines.

Właśnie tacy politolodzy - spycholodzy krytykują sens wszelkich powstań, a historycy - dialektycy autorytatywnie głoszą teorie o rzekomej porażce.

WSZYSCY TCHÓRZE, KŁAMCY I POLITYKIERZY POWINNI WIEDZIEĆ, że NIE MA PRAWDZIWYCH ZWYCIĘSTW BEZ OFIAR!

W historii całego świata powstania były źródłem późniejszych wolności i swobód obywatelskich.

Gdyby nie Powstanie Spartakusa to do dziś mielibyśmy niewolnictwo.

Gdyby nie powstania chłopskie, to do dziś obowiązywałaby pańszczyzna.

Gdyby nie Powstanie Kościuszkowskie, Listopadowe , Styczniowe i Wielkopolskie, to Polska nie odzyskałaby niepodległości w 1918 roku po ponad 100 latach zaborów.

Bez Powstań Śląskich w 1919, 1920 i 1921 roku, to Katowice, Chorzów, Gliwice i wiele innych miast byłoby dzisiaj w „Schlesierland" o które zabiega RAŚ.

POWSTANIE WARSZAWSKIE W 1944roku BYŁO DUCHOWYM ZWYCIĘSTWEM POLAKÓW NAD ZDRAJCAMI Z JAŁTY I TEHERANU ORAZ POKAZAŁO JAK MOŻNA POKONAĆ NIEMOC .

Przez cały okres PRL-u próbowano zdyskredytować dzielnych Powstańców i pokazywano „wyzwolenie Warszawy" jako „bohaterstwo armii radzieckiej i armii Berlinga".

Prawda była taka, że WSZYSCY ALIANCI, OD ANGLIKÓW POPRZEZ AMERYKANÓW, AŻ PO ROSJAN, ZDRADZILI POWSTAŃCÓW WARSZAWSKICH.

Armia Czerwona zaprzestała ofensywy czekając aż Warszawa się wykrwawi.

Anglicy i Amerykanie, którzy mieli dość bombowców dalekiego zasięgu aby prowadzić naloty dywanowe na Hamburg, Drezno itd. niewiele bombardowali hitlerowskich wojsk wokół naszej stolicy.

Tłumaczenie, że Stalin nie dał zgody na lądowanie samolotów poza linią Wisły można włożyć między bajki w sytuacji, gdy Armia Czerwona była regularnie zaopatrywana w broń amerykańską i angielską i wystarczyło przerwać te dostawy aby zmusić Stalina do zmiany stanowiska.

Alianci mieli możliwość zrzucenia desantu komandosów na odsiecz Powstańcom, ale NIE ZROBILI TEGO BO USTALILI WCZEŚNIEJ ZE STALINEM , że WOLNEJ POLSKI PO II-giej WOJNIE ŚWIATOWEJ NIE BĘDZIE TYLKO MIAŁ BYĆ PRL.

POWSTANIE WARSZAWSKIE DAŁO DUCHA WOLNOSCI ZDRADZONYM POLAKOM, który PONOWNIE ZATRYUMFOWAŁ W 1980 roku .

DZIĘKI ŻOŁNIERZOM AK i NSZ potem w1980 roku Rosjanie nie weszli do Polski, bo BALI SIĘ , ŻE MOŻE TUTAJ WYBUCHNĄĆ NOWE POWSTANIE.

ZDOLNOŚCI POLAKÓW DO BOHATERSKICH POWSTAŃ ZNIECHĘCAJĄ KAŻDEGO POTENCJALNEGO WROGA DO ATAKU NA NASZĄ OJCZYZNĘ.

POLSKA JEST TAKIM KRAJEM, który NAWET OKUPOWANY WALCZY Z KAŻDYM NAJEŹDŹCĄ.

DZIĘKUJMY POWSTAŃCOM WARSZAWSKIM, ŻE ZACHOWALI HONOR POLSKI BEZ SKAZY!

Rajmund Pollak

2010-08-01 | Dodaj komentarz
arturpalyga
2010-08-01 13:25:46
A wie Pan zapewne, że dowództwo NSZ, mimo iż w końcu po tygodniu wydało rozkaz o włączeniu się do walk, było mocno przeciwko Powstaniu Warszawskiemu i jego wybuch uznało za poważny błąd, stwierdzając, iż w tej sytuacji jest ono prezentem dla Sowietów. Do dziś można usłyszeć od niektórych NSZ-owców i sympatyków NSZ bardzo krytyczne opinie na temat Powstania.
Rajmund Pollak
2010-08-01 14:25:20
Panie Arturze wiem o tym, jednak żołnierze i oficerowie NSZ walczyli w Powstaniu Warszawskim od pierwszego dnia wybuchu i to jest najważniejsze, bo zdradzili nas wtedy zarówno alianci zachodni, którzy niewiele pomogli jak i wszchodnia Armia Czerwona, która wstrzymała ataki na Niemców po drugiej stronie Wisły. Pozdrawiam
arturpalyga
2010-08-02 01:03:33
Tak, ale Pan strasznie krytykuje historyków, którzy mówią to samo, co NSZ. Że decyzja o powstaniu, które wykrwawiło zarówno międzynarodową armię Hitlera (to ciekawe, że Powstanie tłumili m.in. Rosjanie, Łotysze, Azerowie i inni w hitlerowskich mundurach), jak i nas samych, pozwalając Armii Czerwonej na odpoczynek i na "wyzwolenie" bezbronnego już miasta, było potwornym błędem. Ja nie mówię, że zgadzam się z tymi historykami, ale oni mają swoje racje.
arturpalyga
2010-08-02 01:09:33
A czy zdradzili nas alianci? Stara prawda mówi, że państwa nie mają sumień, tylko racje stanu.
Rajmund Pollak
2010-08-02 09:07:54
@ Artur Pałyga Bardzo podziwiam również wcześniejsze Powstanie w Getto . Proszę zauwazyć, że Żydzi w Warszawie, woleli ginąć z bronią w ręku aniżeli dać się wywozić do obozów zagłady i nikt , absolitnie nikt nie twierdzi teraz, że tamto powstanie nie miało sensu ! Honor ma swoją ogromną cenę i to co łączyło w czasie II Wojny Światowej Żydów i Polaków , to własnie walka o honor Polski i walka o godność ludzką ! Powstanie Warszawskie to największa bitwa powstańcza Polaków z hitlerowskim okupantem i sowieckim zakłamaniem. Gdyby nie Powstanie Warszawskie, to po wojnie bylibyśmy tylko republiką Kraju Rad ! Pozdrawiam Pana Rajmund Pollak
joszko
2010-08-02 16:03:56
Panie Arturze, powstanie nie wykrwawiło "międzynarodowych wojsk Hitlera", zginęło zaledwie 1500-1800 żołnierzy "niemieckich". Militarnie to bez znaczenia. Co wcale nie zmniejsza dylematów co do oceny Powstania
arturpalyga
2010-08-03 00:06:32
Joszko, nie wiem, skąd Pan ma te dane. Zwykle podaje się tak, jak zeznał von dem Bach: ok. 10 000 zabitych, ok. 9000 rannych i 7000 zaginionych po stronie niemieckiej.
arturpalyga
2010-08-03 00:12:25
Panie Rajmundzie, na temat powstania w getcie nie ma dyskusji, o tym, czy podjęto dobrą decyzję, czy nie, ponieważ to była reakcja ludzi, którzy nie mieli do wyboru żadnej innej decyzji poza zginąć w walce lub bez walki. Na temat Powstania Warszawskiego jest uzasadniona dyskusja, czy należało dopuścić do tego, żeby oddać Armii Czerwonej bezbronną stolicę, przedtem torując jej drogę.
Młody Warszawiak na wakacjach.
2010-08-07 09:32:21
Dla mnie Powstanie Warszawskie jest powodem do dumy i powiem szczerze, że w pełni zgadzam się z tym , co napisał Pan Pollak . Nawet się nie spodziewałem , że na Śląsku jest ktoś kto myśli jak Warszawiak ! Ten artykuł diametralnie zmienił moje poglądy o Ślązakach.
hanys
2010-08-08 10:27:20
Panie Warszawiok , Pon żeś chybo nie widzioł kto je hanys, a kto gorol !

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517370
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Gdyby nie Powstanie Warszawskie , to nie powstałaby NSZZ Solidarność !, blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała